Potrzebuję energii – kofeina.

Muszę się przyznać, że jedną z największych moich miłości jest … KAWA.  Piję ją zaraz po przyjściu do pracy, przed treningiem, w soboty aby zacząć lepiej dzień i pod wieczór na plotkach z przyjaciółką. Kawa towarzyszy mi każdego dnia. Oczywiście wiem, że picie dużej ilości kawy nie jest wskazane więc staram się ograniczać dziennie do dwóch filiżanek (czasem dużych kubków). Kawa również została mi polecona przed samym treningiem, co było dla mnie zaskoczeniem…

Dlatego chciałabym Wam przedstawić dlaczego dobrze jest wypić filiżankę mocnej czarnej kawy przed ćwiczeniami:

1. Kawa poprawi naszą koncentrację i skupienie, a co za tym idzie będziemy mogli precyzyjniej wykonywać ćwiczenia i efekty będą znacznie lepsze.

2. Dzięki temu, że czujemy się mniej zmęczeni jesteśmy w stanie wykonać więcej powtórzeń niż zwykle – mówiąc ogólnie kawa nam daje dużego kopa do działania.

3. Wiele spalaczy tłuszczu dostępnych na rynku ma w swoim składzie kofeine. Podnosząc temperaturę ciała, kofeina przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

4. Zwiększa stan pobudzenia oraz wytrzymałości fizycznej. Sprawia, że nie tracimy chęci na treningi.

Nie wiem jak wam, ale dla mnie są to wystarczające powody do spożywania kawy przed treningiem – w dodatku jest to dla mnie chwila przyjemności :)

M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>